Zvucni problem
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Linuxo Forumi

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Zvucni problem  (Pročitano 528 puta)
0 članova i 1 posetilac pregledaju ovu temu.
Duffman
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« poslato: 26 Јануар 2005, 13:30:01 »

Imam problema sa zvukom, kad god pustim pesmu zvuk instrumenata (posebno onih sa basom) jako naglasava zvuk govora u pesmi. Pa sam se pitao kako da se to promeni. Dosad zvuk je bio u redu i nisam imao problema, ali u poslednje vreme  :? . Sa zvucnom je sve u redu jer na Winblow$-u zvuce kao sto treba. Ne znam stvarno kako da ovo ispravim.
Prijavi uredniku   Sačuvana
Jovir
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 618



« Odgovor #1 poslato: 26 Јануар 2005, 21:31:27 »

Da li se to dešava samo u XMMS-u?
Ako je odgovor "da", idi na OPTIONS--PREFERENCES--EFECT PLUGINS-- pa raščekiraj "Voice removal plugin".
Pozdrav!
Prijavi uredniku   Sačuvana
Duffman
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #2 poslato: 27 Јануар 2005, 17:43:08 »

Ne bas u svim programima, i glas nije nestao samo je mnogo tisi od glasa instumenata (sto je prilicno neprijatno zvuk zvuci preterano fulidno). Usput taj plugin je uncheckovan (voice removal). Ipak hvala za pokusaj Smiley.
PS.Mislim da je problem u odnosu treble i basa, ali ne znam kako da ga ispravim. Kod drugih user acounta se ovaj problem ne desava :?
Prijavi uredniku   Sačuvana
pedjaman
Full Member
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 225


« Odgovor #3 poslato: 28 Јануар 2005, 13:35:08 »

To što se dešava samo pod tvojim nalogom znači pre da si  (de)aktivirao neku opciju nego da ej problem sistemske prirode.

Jesi li pogledao ekvilajzere u mikseti? Pogledaj  i alsamixer

Jedno moguće rešenje je da recimo reimenuješ fajl ~/.xmms/config pa da pokreneš xmms i vidiš da li se to ponovo dešava.

Problem je najverovatnije lociran u tvom $HOME folderu u nekom od configuracionih fajova ali moraš pružiti još koju informaciju pa da bi bliže locirali problem.
Prijavi uredniku   Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  
 
Prebaci se na: