Prečice na ekranu u Gnomu!
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da li ste izgubili vaš aktivacioni e-mail?

Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Linuxo Forumi

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Prečice na ekranu u Gnomu!  (Pročitano 781 puta)
0 članova i 1 posetilac pregledaju ovu temu.
DeG
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 63



« poslato: 12 Март 2008, 01:58:41 »

Naišao sam na bizaran problem koji meni lično ne znači ništa, ali početnicima znači. Kako napraviti prečicu na ekranu koja će pokretati neki binarni program, ili neku "bash" skriptu. Poznate metode (desni klik mišem, pa "Create launcher", ili srednji klik mišem na izvršni fajl, pa "Make Link"), ne daju rezultate. Da napomenem da klikom u Nautilusu na izvršni fajl na njegovoj lokaciji sve lepo radi. Prvo sam pomislio da su u pitanju pristupne dozvole za izvršenje, ali nije to u pitanju. Svojevremeno sam morao da pokrenem izvršenje na klijent kompjuteru aplikacije koja se nalazi na server mašini. Startovanje aplikacije putem ikonice sa prečicom na ekranu je bilo nemoguće. Na kraju smo utvrdili da je Gnom loše očitao putanju aplikacije. Ispravivši to, proradilo je. Međutim, ovoga puta sa putanjom je sve u redu. Dakle, zna li neko nešto o tome?
Prijavi uredniku   Sačuvana
foxbunny
Hero Member
*****
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Poruke: 2436



WWW
« Odgovor #1 poslato: 12 Март 2008, 22:51:57 »

A je l' ti pije vodu da to ubacis u $PATH ili da simlikujes u /usr/bin ili gde se vec nalaze izvrsni fajlovi na Debianu?
Prijavi uredniku   Sačuvana

DeG
Jr. Member
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 63



« Odgovor #2 poslato: 14 Март 2008, 00:21:23 »

Dakle, uspeo sam da pokrenem program preko prečice na ekranu. Problem i rešenje problema su sledeći: kada pokrenete Kreiranje pokretača ("Create launcher"), Gnom ne nalazi putanju do programa iako je putanja data u liniji exec (kao u prilogu 1)! Da bi proradila, prečica, potrebno je pre "Exec=" ubaciti putanju do programa sa "Path=". Ostaje jedino nejasno zašto Gnom to automatski ne odrađuje?! Gledajući razne forume, po svetu, došao sam do zaključka da mnogo ljudi ima problema oko ovog, a eto, mada dugi niz godina koristim Linuks, do danas nisam ni sam znao tačno rešenje problema. Hvala "Foxbunny" na ideji!
Prijavi uredniku   Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  
 
Prebaci se na: